Росія розпочинає війну з Україною на ринку мінеральних добрив

Вже завтра почнуться засідання Верховної Ради. Це важлива подія. Але не менш важлива подія — винесення рішення кабінету міністрів щодо імпорту мінеральних добрив в Україну. Звісно, це рішення не згубить державу Україна, але воно покаже чи державницькі розмірковує уряд та премьєр. 

Відомо, що всіляка держава тим багатша, чим більше різниця між експортом та імпортом (при великих обсягах). Сільске господарство дає приблизно 40% експорту і, звичайно, залежить від врожаїв. Сучасне сільске господарство не може існувати без мінеральних добрив. На цей час Росія скупила всі хімічні заводи в оточуючих нас країнах. Мета одна — задавити повністю хімічну галузь України (це для початку), а потім так підвищити ціну хімдобрив для України, щоб і сільске господарство не мало можливість конкурувати на світових ринках (на внутрішньому ринку ціна також буде вища за світову).

Читайте также:  Під Києвом поліція обшукала журналістів, які проводять розслідування про незаконний видобуток піску

 На цей час ціна міндобрив власного виробництва вища за ту, що нам пропонують с заводів держав-сусідів (там власники з Росії і мають можливість постачати сировину — природній газ — дешевше ніж можлива внутрішньоукраїнська ціна). Можна зараз дозволити завозити добрива з-за кордону без мит і остаточно розвалити хімічну галузь. Перетворити заводи Сіверськодонецька, Рівного, Одеси, Черкас на металобрухт, а їхній персонал на безробітних. Відомо, що хімічна галузь споживє чимало електроенергії, а це означає, що зросте кількість безробітних серед шахтарів та працівників електроенергетики, транспорту. Будуть вигнані за кордон на заробітки сотні тисяч людей. Можна почути, що введення мит збагатить Фірташа та Ахметова. Так, їм щось перепаде. Але ж це наші олігархи і за їхніми спинами сотні тисяч наших людей. Це пенсії та зарплати лікарів та вчителей с заробітків наших хіміків. А так українські грощі перепадуть іноземним робітникам і російським олігархам.

Читайте также:  Сили оборони України взяли в полон одного з найбільш відомих сепаратистів Луганська

Так, треба робити якісь зміни в хімгалузі, але змінювати треба закони для діючих підприємств, а не для купи металобрухту. 

Отправить ответ

avatar
  Подписаться  
Уведомление о