Помічник Балицького та працівниця суду відсудили землю під забудову в Бучі

Одне з напівжартівливих правил прокурорів гласить: під час розслідування головне не вийти на себе самого. У судах, схоже, про цей лайфхак не чули, інакше б не «палилися» у різних скандальних схемах. Про корупційні «звитяги» та довгий язик багаторічної співробітниці Верховного Суду України Ілони Камінської.

Верховний Суд давно заслужив реноме вкрай закритої та корумпованої структури. Апофеозом свавілля стала минулорічна історія зі звільненням заступника голови Верховного суду, голови Касаційного господарського суду Богдана Львова, який виявився… громадянином РФ. Утім, звільняти колегу з «аусвайсом» країни-окупанта судді ВСУ не поспішали, і лише гучний суспільний резонанс змусив очільника суду Князєва прибрати Львова з Верховного Суду.

Тому не дивно, що коли на одному з регіональних сайтів Київської області вийшла стаття про земельний дерибан у Бучі, який відбувається прямо під час війни, в якому фігурує співробітник ВСУ, наше видання звернуло увагу на цю історію. Тим паче, що співробітниця ВСУ Ілона Камінська протягом багатьох років займала посаду начальника відділу забезпечення діяльності голови та заступника голови Верховного Суду.

Якщо коротко, то фабула цієї історії наступна: незважаючи на пряму норму Генерального плану міста Буча чоловіку Ілони Камінської Анатолію, який свого часу був помічником-консультантом нардепа-зрадника Євгена Балицького, «нарізали» 1,6 га бучанської землі. У липні 2022 року Київський окружний адмінсуд суд підтвердив законність виділення земельної ділянки. Рішення по землі ухвалив заступник голови Київського окружного адміністративного суду Віталій Щавінський, чия колишня (чи фіктивно колишня) дружина Світлана теж працює в апараті Верховного Суду. Ось такі дивні співпадіння…

Ми вирішили розпитати Ілону та Анатолія Камінських про дивні «нестиковки» у цій історії. І абсолютно неочікувано вийшли на іншу вкрай неприємну річ. Але про все по порядку.

Для початку Анатолій Камінський намагався зліпити з себе мученика, який не в курсі щодо земельного скандалу: «Я не читав, ту статтю яка вийшла. Але там все є повністю фейк або перекручені факти». Вийшов такий собі перефраз «не читав, але засуджую». Щоправда, під час розмови з подружжям Камінських стало зрозуміло, що вони прекрасно розуміють про що йде мова.

За словами Камінського, ні про які 1,6 гектара землі нібито в його справі не йдеться, а сам він придбав 10 «соток», на яких планує побудувати медичний центр. Щоправда, це абсолютно не корелюється з низкою документів, в яких він фігурує саме як власник всього земельного наділу. Зокрема, під час громадських слухань саме Анатолія Камінського згадували в контексті не 10 «соток», а території у 1,62 га.

Читайте также:  «Faces of war» "Лики війни" фільм, який ідеально висвітлює усі сторони сучасного конфлікту, що має надзвичайне історичне значення

Не менш дивною, якщо не сказати блюзнірською, вийшла розповідь Анатолія Камінського про те, як він опинився в команді зрадника, гауляйтера окупованої частини Запорізької області Балицького.

«На той момент, як лікар, був запит, це мені здається початок 2014 року, коли Україна почала свій шлях у сторону Європи, і був запит на те, щоб допомогти з законодавчою роботою у плані, щоб адаптувати законодавство України під законодавство Європи. Я подав свої документи, щоб мати можливість, якщо це буде стосуватись моєї роботи і я зможу, щось допомогти, мати можливість допомогти. Помічником якого саме депутата я буду, я не знав. Ну, виписали і виписали всі ці моменти», — говорить пан Камінський.

Все наче красиво, тільки от одне «але»: говорячи про «шлях у сторону Європи», Камінський забув, що його патрон-депутат Балицький завжди був послідовним антизахідником. Себто, ні про які проєвропейські ініціативи «регіонала», «оплоблоківця» та відвертого «ватника» йтися апріорі не могло. Навпаки – Балицький міг ставити своїм помічникам лише проросійські задачі. Так що у свої відповіді пан Камінський, можна сказати, вийшов сам на себе.

Утім, його дружина – Ілона – виявилася ще більш говіркою. І… теж вийшла сама на себе…

Для початку вона розповіла, що знати не знає суддю Щавінського (того самого, який ухвалював рішення по 1,6 га). Але зробила це так, що викликала ще більше запитань.

«Ніколи його не знала, навіть не чула. Пишуть, що він одіозний, але у нас уже немає одіозних суддів», — сказала вона. Авжеж, немає…

Але довгий язик довів Камінську до іншої ганебної історії, яку, якби не вона сама, ми розкопати б навряд чи змогли. Справа в тому, що Ілона вирішила розповісти про свої рідні краї – Хмельниччину. І повідомила про свого покійного батька.

«У мене рік назад помер батько. Він був відомий бізнесмен у місті Хмельницькому. І у нас ідуть різні судові процеси. Я безпосередньо не приймаю участь в цих процесах… Члени моєї сім’ї: мій чоловік та дитина ні до кого не позиваються… Ні я, не мій чоловік ні є позивачами, не відповідачами. А родичі, то їх право, вони можуть бути позивачами. Немає справ, що стосується майна. Воно нас стосувалося побіжно», — розповіла вона.

Ми вирішили дізнатися, про що ж йдеться. Чисто юридично Камінська може бути і права, що сама не фігурує позивачем у справах. Але, дякуючи її словам ми встановили судовий процес, де позивачем є її рідний брат Юрій Крутенчук, а сама Ілона Камінська згадується у позивній заяві. Йдеться про оспорювання спадку. Справа в тому, що батько заповів майно на синам-двійнятам, яким зараз по 4 роки. Але старші діти – Юрій Крутенчук разом із сестрою з Верховного Суду – намагаються визнати заповіт недійсним. Дійшло до того, що у Хмельницькому суді розглядають позов про ексгумацію тіла батька для взяття біо-матеріалу.

Читайте также:  «Faces of war» "Лики війни" фільм, який ідеально висвітлює усі сторони сучасного конфлікту, що має надзвичайне історичне значення

Але і це не все. Lenta.UA вдалося поспілкуватися з вдовою померлого батька Ілони, матір’ю дітей-близнюків Вікторією Крутенчук, яка розповіла про постійний тиск та погрози.

«Зараз йдуть справи по ексгумації, скасуванню заповіту, хочуть в моїх синів Андрійка та Матвія забрати майно, яке залишив їм батько. Ситуація насправді дика, бо сестра (йдеться саме про Ілону Камінську – Ред) хоче позбавити житла, законного майна своїх малолітніх братиків, яких тепер вирішила не вважати рідними, а батька не при своєму розумі. Мені відомо про щонайменше 4 позови від імені брата Ілони Юрія. Боюся, що на суддів може чинитися тиск, бо Ілона мене попереджала, що включиться в питання і ми з дітьми побачимо, хто ми в цьому житті. Я була змушена змінити місце проживання, контактні телефони на півроку. Також вона безпосередньо телефонувала та писала мені по справам неодноразово. У мене є усі підтвердження розмов», — зазначила вона нашому журналісту.

«Сподіваюся на справедливі рішення суддів, незважаючи на посаду, яку обіймає Ілона. Закон має бути понад усе для всіх!», — резюмує співрозмовниця.

Враховуючи, що Ілона Камінська (Крутенчук) має доступ до найвищих суддівських кабінетів країни, перестороги дружини її батька можна зрозуміти. Цікаво і те, що навіть згідно з декларацією про доходи, родина Камінських – не з бідних. Та ж земля в Бучі – це вам не жарти, 1,6 га коштує десятки мільйонів. Показово, що у 2018-му році Камінська вказувала в декларації, що мама Любов Іванівна Крутенчук подарувала їй 1 мільйон 300 тисяч. Такі прийоми часто використовують, щоб легалізувати корупційні кошти та легалізувати подальші фінансові операції. Також відомо, що зараз через Любов Крутенчук поданий позов на суму 7 мільйонів гривень щодо придбаних нею «боргових зобов’язань» на…. 1,5 мільйони гривень. Ця завищена сума і сама справа за дивним чи не дуже збігом обставин з’явилися лише тепер під час інших судових тяжб. І її хочуть стягнути з вищезгаданих 4-х літніх дітей-спадкоємців Матвія та Андрія.

Отправить ответ

avatar
  Подписаться  
Уведомление о