Рада соберется на внеочередное заседание из-за вчерашних событий под ОП

Верховная Рада соберется на внеочередное заседание из-за вчерашних событий на Банковой. 20-го марта, в день рождения Сергея Стерненко, улица Банковая снова была охвачена протестами. На этот раз полиция, в отличие от протестующих, не так активно участвовали в противостояниях и фактически дали возможность активистам действовать на своё усмотрение. Из-за этого вход в здание Офиса Президента был разукрашен разными оскорбительными надписями, а в окончании акции прямо со ступенек ОП запустили импровизированный салют. Сегодня, правоохранители провели задержания наиболее активных участников, а Рада планирует собраться на внеочередное заседание, чтобы дать оценку действиям протестующих. 

Официальное заявление фракции «Слуга Народа» :

Фракція «Слуга Народу» завжди принципово підтримувала право громадян на мирний протест як один із головних проявів демократії.

Водночас ми категорично не сприймаємо спроби підмінити цивілізоване вираження незгоди з діями влади насильством, вандалізмом, наругою над символами нашої держави.

У зв’язку з цим вимагаємо від правоохоронних органів негайно дати юридичну оцінку подіям, що відбувалися вчора під Офісом Президента, визначити міру провини тих або інших учасників за матеріальну шкоду, заподіяну державному майну, і домогтися відповідальності за ці дії, включаючи компенсацію збитку.

Також звертаємося з вимогою уважно вивчити відеоматеріали, що фіксують вчорашню подію під ОП, на предмет встановлення, чи не були ці насильство і вандалізм реалізацією замовлення з боку тих або інших політичних сил і фігур, про що може свідчити участь у цій акції афілійованих з цими силами і фігурами осіб.

Ми поважаємо право на мирний протест, але вимагаємо захистити право громадян на вулиці без насильства і вандалізму.

Окремо вимагаємо кваліфікувати участь у вчорашній акції народних депутатів, чия відповідальність перед громадянами і законом незрівнянно вище.

Чекаємо на рішучі, кваліфіковані і безкомпромісні дії з боку правоохоронних органів зі встановлення осіб ініціаторів і учасників актів вандалізму та притягнення їх до відповідальності.

Ми ініціюємо проведення позачергового засідання в найкоротший термін за участю силовиків і ухвалення постанови з оцінками даної події, із завданнями конкретним міністрам тощо.

1
Отправить ответ

avatar
1 Цепочка комментария
0 Ответы по цепочке
0 Последователи
 
Популярнейший комментарий
Цепочка актуального комментария
1 Авторы комментариев
Варкута Михалков Авторы недавних комментариев
  Подписаться  
новее старее большинство голосов
Уведомление о
Варкута Михалков
Гость
Варкута Михалков

ну вот… в народе зреет, наконец, ощущение причастности и понимания к значимости слов и действий. демократия, как социальное явление — личная ответственность. безнаказанность, как приписываемый феномен демократии — суть беспредела. то есть два совершенно разных явления общественной жизни.